протезирвоание ногтей

Грибок нігтів стоп: актуальні методики лікування

Зараження грибком стоп у 70% випадків веде до ураження нігтів. Це серйозна проблема, яка доставляє естетичний і фізичний дискомфорт, яка може вимагати тривалого лікування. Щоб досягти 100% лікування, лікар підолог складає терапевтичну програму лікування індивідуально для кожного пацієнта.

Терміни лікування:

Грибок нігтів розвивається поступово, тому не всі одразу визначають наявність захворювання та не починають своєчасне лікування. Люди звертаються до подолога, коли вже стали вираженими зміни нігтя (нігтьова пластина змінила колір, деформувалася, відстає від нігтьового ложа). Такі зміни свідчать про те, що ступінь ураження вже серйозний і лікування грибка не буде швидким.
Першими дзвіночками для тривоги є такі симптоми: втрата природного блиску та зміна кольору нігтьової пластини, поява на поверхні нігтя ямок або виражених борозен, свербіж на навколонігтьовій шкірі.
Методи лікування грибкового захворювання стоп:
Місцева терапія
Під час лікування застосовуються протигрибкові розчини, пластирі, лікувальні лаки. Недолік місцевої терапії в тому, що такі засоби не можуть проникнути до центру патологічних змін. Тому не використовуються як монотерапія і застосовуються при початковій, легкій формі оніхомікозу.

Лікування системними препаратами

Пероральні системні засоби нового покоління мають ефективність і менші ризики розвитку побічних ефектів. Вони накопичуються та зберігаються у твердих тканинах нігтів навіть після відміни прийому. Курс прийому препаратів визначається лікарем. Застосування системної терапії має низку обмежень. Прийом таких препаратів протипоказаний людям із патологією печінки, алергією, вагітним жінкам. Системна терапія необхідна при піднігтьовому оніхомікозі, в процесі якого відбулося ураження області лунки. Якщо вона не вражена, може використовуватись лише місцеве лікування.
Апаратне лікування
Це нові методики, що дозволяють отримати хороший результат у більш короткий термін і без використання системної терапії. Таке лікування може проводитись за допомогою лазерних апаратів або фотодинамічної обробки уражених нігтів.
Найчастіше застосовується комбіноване лікування – поєднання місцевої та системної терапії, місцевої та апаратної, або всіх трьох методик.
Етапи підологічного лікування грибка нігтів:
  1.  Консультація подолога, на якій лікар визначає ступінь ураження та діагностичні заходи, на основі яких складає план лікування.
  2.  Перший етап лікування грибка передбачає апаратне чищення. Видаляються уражені ділянки. Процедура повністю безболісна, проводиться з використанням спеціальних фрез та подологічних засобів.
  3.  Проводиться апаратне чищення міжальцевої зони, стоп. Обробка всіх нігтів.
  4.  Нанесення препаратів потужної протигрибкової дії (розчин, крем, лікувальний лак).
Оскільки активність грибів значно зростає при проблемах з імунітетом, до курсу лікування можуть включатися препарати, дія яких спрямована на підвищення імунітету.
Лікування у подолога проводиться один раз на тиждень протягом кількох місяців. Залежно від ступеня ураження та вираженості симптомів лікування може тривати від 3 до 12 місяців.

Підолог дає індивідуальні рекомендації щодо гігієнічного домашнього догляду за стопами та профілактичними заходами, щоб уникнути рецидивів.

Записатися на консультацію можна тут – ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ , або за телефоном 0800331900.

viber
ViberTelegram